Susipažinkime, pasidariau kuris laikas atgal testą, kuris gan taikliai apie mane “atsiliepė” 🙂 https://charakteris.info

ESFP TIPAS („PRAMOGININKAS/-Ė“)

Aš esu egoistė, nekantri ir kartais nepasitikinti savimi. Aš darau klaidų. Aš esu nevaldoma ir kartais sunkiai įkalbama. Bet jei tu negali pakęsti mano blogosios pusės, gerosios tikrai nesi vertas.

Marilyn Monroe

ESFP asmenybės tipą turintiems žmonėms gyvenimas yra tarsi nesibaigiantis vakarėlis. Jie dievina būti dėmesio centre ir moka džiaugtis netgi paprasčiausiais dalykais – impulsyvi ir linksma ESFP prigimtis paprastai kaip magnetas traukia kitus žmones. Šio tipo žmonėms niekada netrūksta įdomių idėjų ir jų smalsumas yra nepatenkinamas – jie visada bus pirmieji, kurie išbandys kažką naujo ir įdomaus.

ESFP tipas

ESFP tipo žmonės mėgsta bendrauti su kitais ir gali nepavargdami tai daryti ištisas valandas, šokinėdami nuo temos prie temos. Nėra akivaizdesnio ženklo, kad tam tikras žmogus priklauso ESFP tipui, kaip faktas, kad jis praleido pastarąją valandą kalbėdamas apie bet ką, tik ne apie tai, kas turėjo būti pagrindinis pokalbio tikslas. ESFP tipo žmonės dievina Ekstravertų (E) kompaniją ir galima sakyti, kad nėra jokių šansų, kad šalia jų vyraus nejauki tyla ar nuobodulys.

ESFP asmenybės gyvena galimybių pasaulyje ir puikiai moka mėgautis gyvenimo malonumais, dramatiškumu ir idėjomis. Šie žmonės yra tarytum pasinėrę į amžiną spektaklį, nuolat bandydami pradžiuginti ir prakalbinti aplinkinius. ESFP yra nepralenkiami, kuomet tenka padėti kitam žmogui pasijusti laimingu – ir jie tuo nuoširdžiai mėgaujasi. ESFP žemiškumui ir humoro jausmui tiesiog negalima atsispirti.

Šio tipo žmonės yra itin pastabūs, galintys žaibiškai reaguoti į pasikeitusią aplinkinių emocinę būseną. Planavimas ir galvojimas į priekį yra vienos iš silpniausių ESFP savybių, dėl to jie gali būti silpni strategai – tačiau šio tipo žmonės puikiai sugeba pasiūlyti praktišką patarimą ar padėti emociškai.

Pagrindinė ESFP tipo žmonių silpnybė yra jų spontaniškumas, galintis juos pastumti link paviršutiniško ar aplaidaus elgesio – ESFP gali skirti daugiau dėmesio trumpalaikiams malonumams, o ne atsargumui ar savo įsipareigojimams. ESFP tipo žmonės taip pat yra labiau linkę ignoruoti ar išsisukti iš potencialių konfliktų užuot juos sprendę.

Galiausiai, yra labai tikėtina, jog ESFP tipo žmonės bus labai praktiški, tačiau negalės pakęsti rutiniškų, nuobodžių ar itin individualių užduočių. Jie mieliau pasikliaus sėkme ar paprašys pagalbos iš kitų, nei bandys ištverti nuobodulį ar švaistys laiką gilindamiesi sudėtingą teoriją.

 

ESFP stiprybės

ESFP stiprybės
 • Drąsūs. ESFP tipo žmonės nori viską patirti ir išbandyti – jie mielai išeis iš savo komforto zonos ar padarys tai, ko kiti nedrįsta.
 • Originalūs. ESFP mėgsta eksperimentuoti ir išsiskirti iš minios. Jiems ne itin rūpi tradicijos ar kitų žmonių lūkesčiai.
 • Lengvai bendraujantys. ESFP tipo žmonės paprastai yra labai šmaikštūs ir kalbūs – jie labai nemėgsta būti vieni ir niekada nepritrūksta temų pokalbiams.
 • Turi išlavintą grožio pojūtį. ESFP yra labai meniški ir išradingi žmonės, ypač kai jų veikla siejasi su pramogomis. Jie šioje sferoje yra nepralenkiami.
 • Itin praktiški. Šio tipo žmones domina tik praktiški dalykai – jie nenori gaišti laiko abstrakčioms diskusijoms ar svarstymams apie tai, kas buvo ar dar bus.
 • Labai pastabūs. ESFP asmenybės gyvena šia diena ir susitelkia ties tuo, kas vyksta prieš juos. Dėl to jie labai lengvai pastebi net ir menkiausius pokyčius savo aplinkoje.

ESFP silpnybės

ESFP silpnybės
 • Sunkiai susikaupia. ESFP tipo žmonės greitai ima nuobodžiauti, jei jų pasirinkta veikla nėra itin įdomi – jie nori, kad darbas teiktų džiaugsmą. Dėl to ESFP gali kilti sunkumų su užduotimis, reikalaujančiomis susikaupimo ir kantrybės.
 • Labai jautrūs. Šio tipo žmonės yra labai išraiškingi ir emocionalūs, niekada neslepiantys savo jausmų nuo kitų. Tikėtina, kad jie reaguos labai audringai, jei kas nors juos sukritikuos ar įspraus į kampą.
 • Nemėgsta planuoti. ESFP retai galvoja apie ateitį ir gyvena šia diena – jiems ne itin rūpi tolimesni žingsniai ar jų veiklos pasekmės.
 • Nuolat ieško nuotykių. ESFP tipo žmonės nevengia rizikuoti ir kartais renkasi lengvai pasiekiamus malonumus užuot pagalvoję apie ilgalaikes pasekmes ar stabilumą.
 • Labai nemėgsta konfliktų. ESFP padarys viską, kad išsisuktų iš konflikto – dažnai netgi apsimesdami, kad jiems ta problema labai rūpi, tačiau vos tik audrai praėjus grįždami prie įdomesnės veiklos.
 • Gali susidurti su sunkumais akademinėje aplinkoje. Šio tipo žmonės dažnai žiūri į mokslus kaip į laiko gaišimą. Juos kur kas labiau domina praktinė, kūrybinė veikla ar bendravimas su kitais žmonėmis, o ne teorijų ar metodų mokymasis. ESFP žmonės nenori gaišti laiko bandydami įsiminti dalykus, kuriuos vargu ar galės pritaikyti realiame gyvenime.

ESFP ROMANTINIAI SANTYKIAI

Tik nedaugelis dalykų yra tokie nenuspėjami ir kunkuliuojantys energija kaip romantiniai santykiai su ESFP tipo asmenybe. Šio tipo žmonės gyvena tik dabartimi ir stengiasi iš kiekvienos akimirkos išgauti viską, ką galima. Pavyzdžiui, labai tikėtina, kad pirmųjų pasimatymų metu ESFP tipo žmogus tiesiog mėgausis buvimu kartu, net negalvodamas apie tolimesnius žingsnius ar ateities planus.

Tai tuo pačiu yra ir geriausias, ir blogiausias ESFP tipo žmonių bruožas. Pasimatymai su šio tipo žmogumi ar tiesiog buvimas šalia jo yra nepamirštama patirtis. Jie niekada nepritrūks originalių idėjų, pokalbių temų ir įdomių užsiėmimų, nuoširdžiai mėgaudamiesi kiekviena praleista akimirka kartu ir negalvodamami apie praeitį ar ateitį. Tačiau ši savybė greitai virsta silpnybe, kai reikia baigti linksmintis ir pradėti galvoti apie rimtus dalykus – ilgalaikius planus, įsipareigojimus, ar svarbius sprendimus.

ESFP romantiniai santykiai

ESFP tipo žmonės nemėgsta nelanksčių įsipareigojimų. Jie juos peržvelgia ir atnaujina kone kasdien, kas lemia, jog ir ESFP noras toliau vystyti santykius gali labai greitai pasikeisti. Net jei ESFP tipo partneriai šiandien yra nepaprastai atsidavę, tai dar nereiškia, kad jie rytoj nedvejos santykių tvirtumu. Žinoma, toks elgesys yra ryškiausiai pastebimas nesubrendusiuose ESFP, tačiau ši savybė yra daugiau ar mažiau būdinga visiems šio tipo atstovams.

Toks polinkis susitelkti ties dabartimi nebūtinai yra silpnybė, nes ESFP savo aistra ir atsidavimu lengvai gali pranokti stabilumą kur kas labiau mėgstančius tipus – tačiau tai padidina tikimybę, kad ESFP vengs pažadų bei įsipareigojimų, norėdami likti nesusaistyti.

ESFP yra labai jautrūs ir negali pakęsti konfliktų – tikėtina, kad jie labai jautriai reaguos į neigiamus komentarus apie savo santykius ar gyvenimo būdą, ypač jei juos sukritikuos jų pačių antroji pusė. Šio tipo žmones žeidžia bet kokia kritika ir jie net nesistengia to slėpti. ESFP emocijos yra tarsi amerikietiški kalneliai – ryte jie gali būti nepaprastai laimingi, o vakare jaustis labai įskaudinti.

Žvelgiant iš seksualinės perspektyvos, ESFP asmenybės paprastai būna labai aistringos, smalsios ir atviros naujoms idėjoms. Šie žmonės labai mėgsta fizinį intymumą ir tai galima nesunkiai pastebėti, ypač jei jų partnerių pomėgiai yra panašūs. ESFP padarys viską, kad jų partneriai jaustųsi devintame danguje – bet to paties tikėsis ir iš jų.

Nepaisant keleto anksčiau minėtų silpnybių, ESFP tipo partneriai greičiausiai bus labai entuziastingi, tiesmuki ir jausmingi. Tikėtina, kad jų santykiai bus paremti paprasta, žemiška meile ir kasdieniais malonumais. Būnant poroje su lengvai bendraujančiais ir atsipalaidavusiais ESFP skųstis energijos ir gaivumo trūkumu tikrai nepavyks.

 

 

ESFP KAIP DRAUGAI

ESFP tipo žmonės dažniausiai turi labai daug draugų – atsispirti jų entuziazmui ir optimizmui yra beveik neįmanoma. Kaip jau minėta kitose skiltyse, ESFP visą dėmesį skiria dabarčiai, visada pamatydami ką nors neįprasto ar pasiūlydami įdomų užsiėmimą. Tai toli gražu nereiškia, kad jų santykiai su draugais yra paviršutiniški ir paremti tik malonumais – ESFP tipo asmenybes nuoširdžiai domina kiti žmonės, tačiau jie tvirtai tiki, kad nėra prasmės gyventi, jei negali iš tiesų pajusti, jog esi gyvas.

Kita vertus, puiki visų pojūčių kontrolė, kuria pasižymi visi ESFP tipo žmonės, taip pat gali juos stumtelėti ir rizikingų veiklų link – pavyzdžiui, lošimo, alkoholio ar pernelyg laisvo elgesio. Dėl to yra labai svarbu, kad ESFP turėtų daug įvairių draugų, neapsiribodami vien tik į dabartį ir žemiškus malonumus susitelkusiais žmonėmis.

ESFP draugai

ESFP tipo žmonės yra lengvai bendraujantys ir labai retai susiduria su sunkumais užmegzdami naujas pažintis. Jie yra tiesmuki, dažnai netgi per daug, tačiau jų žavesys ir charizma gali nuginkluoti bet ką. ESFP puikiai moka linksmintis ir mielai savo džiaugsmu dalinasi su draugais, jei tik pastarieji nori atsilyginti tuo pačiu.

Tikėtina, kad ESFP vengs abstrakčių diskusijų temų ar svarstymų apie ateitį ar idealus – dėl to gali būti, kad jiems bus sunkoka perprasti Analitikų ar Diplomatų tipų grupėms priklausančius draugus. Nepaisant to, ESFP greičiausiai vis tiek suras kažkokį dalyką, kuris juos vienytų.

 

 

ESFP KAIP TĖVAI

ESFP yra spontaniškiausi ir labiausiai atsipalaidavę iš visų tipų. Dėl to tikėtina, kad ir būdami tėvais, šio tipo žmonės nekurs griežtų taisyklių ar reikalavimų savo vaikams – jie kur kas mieliau skatins vaikus atrasti ir patirti naujoves taip kaip jie patys to nori (žinoma, iki tam tikros ribos). ESFP tipo tėvai greičiausiai nebus itin reiklūs, nors tai nereiškia, kad jie nesitikės pagarbos iš savo vaikų.

ESFP tėvai

Šį asmenybės tipą turintys tėvai paprastai būna labai jausmingi ir praktiški – vargu ar jiems bus sunku patenkinti kasdienius savo vaikų poreikius. Be to, ESFP tipo žmonėms niekas neprilygsta situacijose, kuriose reikia tiesiog atsipalaiduoti ir linksmintis – ESFP visada savo vaikams sugalvos linksmų užsiėmimų ir užduočių. Vis dėlto, ESFP tipo tėvams reikėtų prisiminti, kad kartais disciplina ir aiškios ribos yra ne tik svarbios, bet ir būtinos.

 

 

ESFP KARJERA

Nors ESFP tipo žmonės dažnai turi “vakarėlių liūtų” reputaciją, jų karjeros kryptys nebūtinai atspindi šį bruožą. ESFP yra itin išradingos ir savarankiškos asmenybės – jiems paprastai gerai sekasi kopti karjeros laiptais.

Pati svarbiausia savybė, kurią turi kiekvienas ESFP tipo žmogus, yra naujovių, įdomybių ir įspūdžių troškimas. ESFP nuolat ieško naujų iššūkių, jaučia malonumą bendraudami su kitais žmonėmis ir visą dėmesį sutelkia į dabartį. Keletas geriausių ESFP karjeros krypčių remiasi tokiais bruožais – pavyzdžiui, renginių vedimas ar organizavimas, fotografija ar pardavimai.

ESFP karjera

ESFP tipo žmonės taip pat lengvai bendrauja ir moka pralinksminti bet kokį žmogų, net ir pačiose sudėtingiausiose situacijose. Kaip jau buvo minėta, ESFP yra labai išradingi, ir ši savybė ypač ryškiai atsiskleidžia situacijose, kuriose kažkam labai reikia ESFP pagalbos. Kontaktas su kitais žmonėmis yra būtinas šiam asmenybės tipui ir daugelis ESFP karjeros krypčių sukasi apie tai – pavyzdžiui, ESFP tipo žmonės gali būti puikiais patarėjais, socialiniais darbuotojais, asmeniniais treneriais, konsultantais ir t.t. Nemažai ESFP galima rasti ir medicinoje, ypač greitojoje pagalboje – jų jautrumas ir gebėjimas improvizuoti tokiose srityse yra neįkainojami.

ESFP taip pat yra labai spontaniški – būtų sunku rasti kažką, ko jie nemėgtų labiau už griežtai sustyguotą, monotonišką ir taisyklių kupiną darbą. Teorinis rašymas, fiksuotas darbo laikas ar kruopšti informacijos analizė yra tikra kankynė šio tipo žmonėms. Svarbu, kad darbas ESFP duotų pakankamai laisvės, kad jie galėtų nevaržomi atskleisti savo meilę estetikai, originalumui ir naujoms idėjoms – ESFP tipo žmonėms paprastai labai gerai sekasi mados ar interjero dizaine, turizme, kelionių organizavime ir pan.

 

 

ESFP DARBO VIETOJE

Dauguma žmonių praleidžia didžiąją savo gyvenimo dalį darbe. Dėl šios priežasties yra svarbu suprasti, kaip skirtingus asmenybių tipus turintys žmonės elgiasi darbo aplinkoje. Kas juos motyvuoja ar erzina? Kaip sukurti abipusiškai naudingus santykius su tam tikro asmenybės tipo žmogumi? Kaip reiktų spręsti konfliktus?

ESFP darbo vietoje

Šiuo atveju bus kalbama apie ESFP asmenybės tipą. Ką reikėtų žinoti apie ESFP bendradarbį? Vadovą? Pavaldinį?

ESFP bendradarbiai

 • Nepakeičiami, kai reikia surasti kokią nors linksmą ir įdomią idėją
 • Lengvai bendraujantys ir spontaniški
 • Dažniausiai itin populiarūs, nesunkiai užmezga naujus ryšius
 • Visada kupini entuziazmo, turi puikų humoro jausmą
 • Labai pastabūs
 • Nemėgsta kritikos, ypač jei kalbama apie jų įpročius

ESFP vadovai

 • Mėgsta būti dėmesio centre
 • Puikiai moka išvengti konfliktų ir nuraminti pavaldinius
 • Per daug nesirūpina savo autoritetu ar įvaizdžiu – bendrauja su pavaldiniais kaip su lygiais
 • Sutelkia visą dėmesį į “čia ir dabar”
 • Gali būti labai išradingi ir įkvepiantys

ESFP pavaldiniai

 • Mėgsta eksperimentuoti ir išbandyti naujas idėjas
 • Geba daryti daug dalykų vienu metu, šokinėdami nuo vieno darbo prie kito
 • Gali būti užmaršūs
 • Labai kūrybingi ir praktiški
 • Sąžiningi ir tiesmuki, nemėgstantys užuominų
 • Labiau vertina laisvę ir nepriklausomybę nei saugumą ir nuspėjamumą
 • Negali pakęsti nuobodžių ir vaizduotės nereikalaujančių užduočių

 

P.S. jei norėsis fantastiškai išsimiegoti, padėsiu išsirinkti personalizuotą čiužinį ir pagalvę 🙂 Plačiau apie tai www.Personalizuotas.lt/miegui

darius@kiaulakis.lt

Peržiūrėti įrašus

Pakomentuokite

El. pašto adresas nebus skelbiamas.